تبلیغات
یک و یک برابر نیست - روابط ایران با ایتالیا به عالی ترین سطح ممكن ارتقا خواهد یافت

یک و یک برابر نیست

وبلاگ یک دانشجوی متالورژی - ریخته گری

سفیرایران: روابط با ایتالیا به عالی ترین سطح ممكن ارتقا خواهد یافت

رم - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در آستانه سفر دو روزه 'متئو رنتزی' نخست وزیر این كشور به تهران اظهار داشت: روابط میان دو كشور به عالی ترین سطح ممكن ارتقاء خواهد یافت.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در آستانه سفر دو روزه ‘متئو رنتزی’ نخست وزیر این کشور به تهران اظهار داشت: روابط میان دو کشور به عالی ترین سطح ممکن ارتقاء خواهد یافت.
به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، جهانبخش مظفری در رم با اشاره به سفر رنتزی به تهران و چشم انداز روابط دو کشورگفت:باشناخت توانایی های موجود در دو کشور، اطمینان داریم در آینده نزدیک روابط میان ایران و ایتالیا به عالی ترین سطح ممکن ارتقاء خواهد یافت و آینده بسیار روشن برای روابط میان ایران و ایتالیا پیش بینی می شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: البته در این راستا و برای حصول این مهم می بایست در برابر عوامل تحریک کننده و مخرب در روابط میان دو کشور هوشیار بود.

وی افزود: ایران وایتالیا از قدیمی ترین تمدن های بشری هستند و همواره به عنوان دو مهد فرهنگ و تمدن در دو منطقه خاورمیانه و مدیترانه سهم به سزایی در ارتقاء سطح فرهنگی جوامع پیرامونی خود داشته اند؛ تاریخ روابط میان دو کشور در عرصه های گوناگون بویژه در روابط فرهنگی و مبادلات تجاری و بازرگانی از قدمت بسیاری از کشورها و دولت های جهان بیشتر است. تشابهات فراوان فرهنگی و سوابق دوستی میان دو ملت، سرمایه ای گران سنگ وثروتی عظیم برای آینده روابط میان ایران و ایتالیا محسوب می شود و منافع سرشاری را برای دو کشور در عرصه های گوناگون همکاری به ارمغان خواهد آورد.

مظفری گفت:هدف اصلی از سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران، توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری میان دو کشور در دوران پسا تحریم و حضور فعال شرکت ها و سرمایه گذاران ایتالیایی درکشورمان است. هیأت نخست وزیری را یک تیم رسانه ای متشکل ازنمایندگان خبری رسانه های اصلی اعم از دیداری، شنیداری و مکتوب ایتالیایی جهت پوشش اخبار دیدارها و ملاقاتهای نخست وزیر همراهی خواهد کرد.

وی گفت:شرایط امروز ایران به گونه ‌ای است که در بخش‌ های مختلف انرژی، صنایع و حمل و نقل، فضای بسیار خوبی ایجاد شده و فضا برای سرمایه‌ گذاری و ورود تکنولوژی فراهم است. ایجاد فضای نو و رفع تحریم ‌ها یکی از اهداف مهم مذاکرات اخیر ایران با غرب بود و امروزبعد ازتوافق هسته‌ای شرایط مناسبی برای تحرک مناسب در عرصه سرمایه گذاری به‌ وجود آمده است. لذا بسترهای مناسب برای سرمایه‌ گذاری در حوزه های مختلف کشور فراهم شده است.

وی تاکید کرد:امروز شرکت‌ های مهم خارجی و اروپایی به دنبال انعقاد قراردادهای مختلف با ایران هستند و درخواست‌های متعددی برای سرمایه ‌گذاری در کشور دارند.

مظفری گفت: حوزه همکاری های علمی، فرهنگی و هنری میان دو کشور در زمان رکود همکاری های سیاسی و اقتصادی کم و بیش فعال بوده است و با توجه به پیوندهای فرهنگی و تاریخی میان دو ملت، احساس ما این است که زمینه های بسیار مناسبی برای گسترش تعاملات میان دو کشور در حوزه های مختلف وجود دارد.

متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا قرار است در رأس هیأتی متشکل از مقامات اقتصادی این کشور طی روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه جاری به تهران سفر رسمی کند.این سفر در پاسخ به دیدار رسمی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان در بهمن ماه سال گذشته از ایتالیا است.

رنتزی علاوه بر دیدار و مذاکره با رییس جمهوری کشورمان در همایش بزرگ اقتصادی که با حضور روسای شرکت ها، تجار و بازرگانان دو کشور برگزار خواهد شد سخنرانی می کند.
همچنین دراین سفر قرار است چندین سند همکاری در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری فیمابین بخش های دولتی و خصوصی در حضور مقامات دو کشور به امضا برسد.

نوشته شده در تاریخ جمعه 20 فروردین 1395 توسط ََAdmin